Poticajni tekst o. Ante Antića: Krštenje Gospodinovo
08/01/2023
Poticajni tekst o. Ante Antića: Gospodin uzima sve naše grijehe
15/01/2023

Poticajni tekst o. Ante Antića: Gospodin nas čisti

 

„Gospodin je dobar i milosrdan! Kuša nas, pohađa tajnim svojim pohodima po kojima nas vježba u spoznanju nas samih, u kajanju, u spoznanju našega ništavila kao i svega stvorenoga. Ulijeva nam svoj sveti strah, da nas tako pripravi za svoju svetu ljubav. Tajnim svojim svjetlom obilazi sve zakutke i tamne hodnike naše nutarnjosti, da spali, uništi, očisti sve u nama što nije po Njegovoj svetoj volji, što nije sveto i čisto u očima Njegovim. (...) Gajite duh vjere i evanđeosku jednostavnost u nutarnjosti i vanjštini. Ovu krepost učite od Marije, u čijoj ljubavi i nasljedovanju revno se vježbajte.“

(usp: AP II/6,24)

 

 

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više