Poticajni tekst o. Ante Antića: Čisto srce pred Gospodinom
11/01/2024
Cjelodnevno klanjanje za proglašenje časnog sluge Božjega fra Ante Antića blaženim 16.1.2024.
16/01/2024

Poticajni tekst o. Ante Antića: Ne klonite duhom

 

“Molim Vas u Gospodinu, nemojte kloniti duhom u ovoj novoj godini! Jer, ako se povećaju nevolje i križi, znajte, da će i milost Božja biti obilnija. A svaku malodušnost nadvladat ćete velikim uzdanjem u njegovu ljubav, molitvom, strpljivošću, ljubavlju prema križu i svetom Pričešću. Sveta Pričest neka Vam bude što žarča, u Njoj ćete našem Spasitelju dati najviše dokaza svoje vjernosti. Nastojte jutarnje raspoloženje i jedinstvo svete Pričesti sačuvati i preko dana, tada će Vam u društvu s Isusom životni križ biti i lagan i sladak. Ljubite puno Majku Božju, i ugledajte se u Njezinu vjernost i predanost u svim životnim križima, patnjama, razočaranjima, bolima i žalostima.”

(usp: Pisma laicima, Zagreb, 5. I. 1949.)

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više