Molitva na grobu oca Antića – prvi četvrtak
05/08/2022
LANAC POSTA I MOLITVE 7. – 15. kolovoza 2022.
06/08/2022

Poticajni tekst o. Ante Antića: Poslušnost Kristu (Preobraženje Gospodinovo)

 

Nemam drugih želja, odluka, nego se pretvoriti, preobraziti u Krista, da više nema mene, ništa moga u ničemu nego u svemu Krist. Želim i molim Ga da ispijem onaj kalež kako On hoće, da trpim što On hoće, da sve zadovoljim što od mene traži Njegova božanska ljubav. S Njime bih želio ispuniti svu pravdu koju On od mene očekuje, hoće. Htio bih živjeti u neprestanoj sabranosti pred Njim, u Njemu i zajedno s Njime, to jest zajedno s Isusom u Bogu. (...) Ja bih htio da na sve odgovorim u Isusu, sa Isusom, po Isusu u Ocu, da je sve u meni odraz milosti Duha Svetoga, života sjedinjena s Kristom, u Kristu i da nemam više svoje volje nego slijedim volju Božju kao što Isus nema svoje volje nego vrši volju Oca Nebeskoga.”

(usp: AP II/6,33)

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više