Poticajni tekst o. Ante Antića: Gospodin neumorno poziva na svetost
19/02/2023
Antićevo 2023. u Šibeniku
27/02/2023

Poticajni tekst o. Ante Antića: Promišljati Njegovu Svetu Muku (blagdan Pepelnice)

 

„S ovom nedjeljom počinje vrijeme koje je na posebni način određeno da se u njemu spominjemo Muke Gospodinove. Dobro je promišljati Njegovu svetu Muku. To nas promišljanje uči kako ćemo nositi svoj vlastiti križ i kako ćemo što savršenije slijediti i u svemu nasljedovati trpećega Krista.

Promišljanje Muke Isusove odcijepljuje nas od grijeha, od svijetskih stvari i njegovih ispraznosti, a usađuje nam u pamet vječne istine po kojima moramo urediti svoj život. Sjećanje Njegovih svetih boli čini nas da svoju dušu uresimo krepostima i da se neprestano sjedinjujemo s Bogom. Uči nas trpjeti i mirno snositi sve križe i težine koje nas u životu snalaze.“

(usp: Pisma laicima, Makarska, 11-III-1937.)

 

 

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više