Molitva na grobu oca Antića – prvi četvrtak -ožujak 2024.
08/03/2024
Završila humanitarna akcija “Zasadi svoju dobrotu” 2024.
11/03/2024

Poticajni tekst o. Ante Antića: Razmatrajmo presvetu muku 

 

“Sada smo u vremenu sv. korizme – muke našega Gospodina i Spasitelja. Ljubav nas sili, da razmatramo presv. muku, da upoznamo koliko i kako nas je Isus ljubio; koliko i kako za nas trpi i kako želi našu ljubav. Njemu se osobito mili promatranje Njegovih boli, koje je podnio za nas. To je dokaz da ga ljubimo i cijenimo sve ono što je za nas učinio i trpio. To ga sili, da nam dade novih darova i milosti. On to baš hoće i želi. On neće da mi budemo i ostanemo siromašni već nas hoće obogatiti svojim milostima da Mu budemo slični. Zato kroz ove sv. dane osobito razmatrajmo presv. muku i boli Našega Gospodina, i učimo se većoj ljubavi, savršenijoj strpljivosti, potpunijoj žrtvi, odricanju i predobivanju sebe.”

(usp: Pisma laicima, Makarska, 28/III 42.)

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više