Pokrećemo novi LANAC POSTA I MOLITVE
06/07/2022
Poticajni tekst o. Ante Antića: Život svete molitve i svetog rada
17/07/2022

Poticajni tekst o. Ante Antića: Ljubav prema bližnjemu

 

Da Vaš duhovni život uvijek napreduje, najviše se vježbajte u ljubavi prema dragom Bogu i prema bližnjemu. To Bog od nas najviše traži i po tim krepostima mi smo Mu najbliži i najsličniji. Osobito nastojte vježbati se u ljubavi prema bližnjemu, jer ta zapovijed Božja teško ide našoj slaboj naravi. Moramo moliti Gospodina, da On očisti naše srce od samoljublja i od svih neurednih osjećaja i da nam dade svoje Srce kojim ćemo ljubiti, podnašati i vladati se prema svakom bližnjemu.”

(usp: Pisma laicima; Zagreb, 17/6/1961)

 

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više