Poticajni tekst o. Ante Antića: Budite mir, dijelite mir
13/07/2023
Poticajni tekst o. Ante Antića: Ponizni s Kristom
20/07/2023

Poticajni tekst o. Ante Antića: Plodovi Božji

 

„Kad Vam Gospodin udijeli u sv. razmatranju utjehu, pobožna čuvstva, po plodovima ćete njihovim upoznati da su od Boga. Ako u Vama ostaju: mir, pouzdanje, bol za grijehe, kajanje, ustrpljivost, spremnost za križ i trpljenje, veće i dublje spoznanje sebe i Gospodina Boga, prezir svijeta i njegovih taština, veći i spremniji posluh prema onom, koga Isus hoće da slušate, ljubav prema Bogu, prezir sebe – sve su to najbolji znakovi, da je Bog u duši i da on u sv. molitvi dušu uči i rasvijetljuje.“

(usp: Pisma laicima, Makarska, 17-VI-46.)

 

 

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više