Poticajni tekst o. Ante Antića: Slijepi u vjeri
19/03/2023
Poticajni tekst o. Ante Antića: Ne plašite se – Bog je s Vama
26/03/2023

Poticajni tekst o. Ante Antića: Slijediti Isusov primjer

 

„Uvijek se pouzdajte u Bož. Srce Isusovo i Marijino. Ne će Vas Oni zapustiti nikada. Vjerujte živom vjerom, djetinskim pouzdanjem i čistom ljubavlju neka Vaše srce i duša prijanja u Bogu i Njega se uvijek drži. Sjećate li se kako sam Vam tumačio puteve duhovnoga života i načine, kojima dragi Bog dušu vodi? On se služi svjetlom, utjehom, duhovnim poticajima i s druge strane duhovnom sušom, kušnjom, sumnjom, poteškoćama, napastima. Čega se mora duša držati da ne klone, da ne sađe s pravoga puta? Duša se mora uvijek držati i slijediti sv. volju Božju. Uvijek ćete u duhovnom životu napredovati i sve će Vam biti na korist, ako slijedite sv. volju Božju, ako se vladate kako nam je Isus svojim primjerom pokazao...“

(Pisma laicima; Zagreb, Vrbanićeva 35. 18-II-1947.)

 

 

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više