Poticajni tekst o. Ante Antića: Hvaljen i blagoslovljen
27/10/2022
Poticajni tekst o. Ante Antića: Svi sveti i Dušni dan
01/11/2022

Poticajni tekst o. Ante Antića: Spasenje

 

„Samo onda možeš napredovati, ako nasljeduješ Krista: On je put, istina, život i vrata, kroz koja treba da prodje svaki onaj, koji hoće da se spasi. Stoga, po mom mišljenju, nije dobar duh, onaj duh koji hoće da ide ugodnim i laganim putem, pa izbjegava da nasljeduje Krista. Prije svega treba da te duboko prožme topli žar i čežnja da se u svim svojim djelima povodiš za Kristovim primjerom, trudeći se, da se u svakom djelu ponašaš tako, kako bi se ponio i Gospodin.“

(usp: Pisma laicima; Zagreb, 25. III. 1948.)

 

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više