Poticajni tekst o. Ante Antića: Vršiti volju Očevu
01/10/2023
Molitva na grobu oca Antića – prvi četvrtak -listopad 2023.
06/10/2023

Poticajni tekst o. Ante Antića: Sv. Franjo Asiški

 

„Svojstveno je svakome društvu, pa i duhovnome, da se uz socijalne kreposti i mnogobrojne prednosti, koje sobom nosi, pokadšto znade pojaviti i po koji nedostatak. Slaba i grijehom ranjena ljudska priroda ne može se uništiti, već, kad više, kad manje, hoće da se pokaže. Stoga, ako se koji put pojavi i takav nepoželjni trunak, znajte to dobro razumjeti gledajući na uzvišeni ideal koji nas sve ujedinjuje u onoj serafskoj ljubavi, koju nas uči sv. O. Franjo. On je sve gledao u okviru ljubavi, svagdje je znao otkriti Stvoritelja. On sve zove braćom, sestrama i sve poziva da s njime hvale i slave Stvoritelja. Nek Vas u svemu vodi ljubav Božja, pouzdanje u njegovu pomoć i živa vjera, koja uvijek i svagdje pobjeđuje.“

(usp: Pisma laicima, Makarska, 20-1-1939.)

 

 

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više