Poticajni tekst o. Ante Antića: Bdijte i molite
25/08/2022
Treći ekumenski glazbeno-molitveni susret u povodu „Vremena stvorenog 2022.”
30/08/2022

Poticajni tekst o. Ante Antića: Sveta poniznost

 

Moramo moliti Gospodina, da On očisti naše srce od samoljublja i od svih neurednih osjećaja i da nam dade svoje Srce kojim ćemo ljubiti, podnašati i vladati se prema svakom bližnjemu. Poslije svete ljubavi, posebno se vježbajte u svetoj poniznosti, jer po njoj od Boga postižemo svaku milost. A bez poniznosti ne možemo Bogu ugoditi. Poniznost najviše pokažite u ustrpljivosti, u svladavanju same sebe i u podložnosti svetoj volji Božjoj.”

(usp: Pisma laicima; Zagreb, 17.VI.1961.) 

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više