XXVII. Hod Franjevačke mladeži – 8. dan
31/07/2022
XXVII. Hod Franjevačke mladeži – 10. dan
02/08/2022

Hod Franjevačke mladeži - 9. dan

 

Danas smo obišli Greccio i Fonte Colombo. U Grecciu smo slavili svetu misu, a upravo tamo je sveti Franjo Asiški postavio prve žive jaslice. Članovi Frama iz Zadarsko-šibenskog i Splitsko-dubrovačkog područnog bratstva u spomen na svetog Franju i uprizorili noć kada se Spasitelj rodio.

Pokraj stare crkve nalazi se moderna crkva s prikazom ručno izrađenih jaslica iz cijelog svijeta. Zatim smo se uputili u Fonte Colombo (studenac golubova) -  mjesto gdje je sv.Franjo imao operaciju očiju. Uživali smo u ljepotama prirode provodeći ga u osami. Budući da je Franjo na ovom mjestu napisao pravilo, vrijeme smo u osami proveli razmišljajući o načinu života opisanog u statutu franjevačke mladeži.

 Nakon toga vratili smo se u Asiz u radosnom iščekivanju sutrašnjeg blagdana Gospe od Anđela.

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više