XXVII. Hod Franjevačke mladeži – 9. dan
01/08/2022
XXVII. Hod Franjevačke mladeži – 11. dan
03/08/2022

Hod Franjevačke mladeži - 10. dan

 

Na današnji dugoiščekivani  blagdan Gospe od Anđela u Porcijunkuli smo doživjeli potpuni oprost. Ujutro smo slavili misu u crkvi svete Klare. Nakon mise imali smo slobodno vrijeme, a kasnije smo se zaputili na najbitniji dio ovoga hoda - do Porcijunkule kako bismo zadobili potpuni oprost. Svi zajedno, držući se za ruke, izmolili smo vjerovanje, molitve Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu te Zdravo Kraljice. U zajedničkoj molitvi i povezanosti kleknuli smo i poljubili pod glavnog trga, a zatim su se pješice polagano uputili do Porcijunkule.  Ta milost koju smo mogli primiti nitko ne može opisati. Nakon ulaska u Porcijunkulu i molitve unutar Porcijunkule krenulo je slavlje. Svi zajedno smo se ponovno uputili na glavni trg gdje smo krenuli širiti svoju radost i puninu drugim ljudima oko sebe. Svaki narod koji je prisustvovao potpunom oprostu morao se predstaviti, otpjevati te otplesati nešto. Hrvatske zastave su se viorile, pjevalo se i plesalo na sve strane, a srca su nam bila ispunjena Božjom milošći. U kasnijim satima otišli smo na spavanje, spremni za sutrašnji povratak kući.

 

 

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više