Poticajni tekst o. Ante Antića: Život svete molitve i svetog rada
17/07/2022
Poticajni tekst o. Ante Antića: Božje milosti
24/07/2022

Poticajni tekst o. Ante Antića: Duhovne suše

 

(...) duhovne suše kad Bog pošalje na naš razum, na našu pamet branu i ništa ne vidimo, branu na naše srce, na naša čuvstva i ništa ne osjećamo. Mi smo slični zemlji na koju ne pada više kiša, nego je došla velika suša. Zemlja se raspukla, osušila, a trava uvela. Tako je slično s našom dušom kada Gospodin ustegne osjetne milosti, svoju osjetnu nazočnost i pomoć. U tim časovima pogledajmo na Isusa u Getsemaniju, na križu, kad je bio od svakoga ostavljen i dapače napušten od svoga Oca Nebeskoga. U tim časovima On jednako moli, jednako ljubi, vrši volju Oca Nebeskoga i Boga zove svojim Ocem i u ruke Njegove polaže duh svoj. Bog dušu koja je u njegovoj milosti i njegovoj ljubavi ne može ostaviti, ne može napustiti, ali je kuša kao što je i Joba kušao, Tobiju, Abrahama, kao što je Isus bio kušan i sveci. Po njihovom primjeru moramo ostati nepokolebivi u vjeri, jaki u ljubavi, postojani u molitvi.”

(usp: Pisma laicima/ 0020/ Zagreb, 3. VIII 1964.)

Naša internetska stranica koristi kolačiće (cookies). Kolačići koji se pohranjuju služe u analitičke i statističke svrhe i za funkcioniranje svih značajki internetske stranice, njezinoga poboljšanja i boljeg korisničkog iskustva.
Saznaj više